TEUS запустила новий напрямок діяльності — трейдинговий

20.03.2024

Постійний розвиток та розширення поля діяльності – важливий пріоритет, яким керується у своїй роботі наша компанія. Свою діяльність по трейдингу ми зосереджуємо довкола зернових та олійних культур і вже маємо першу вдалу угоду. Для нас це рішення – сплановане та стратегічне, адже наша команда впевнена в тому, що успішні компанії масштабують та розширюють напрямки своєї роботи.

Чому ми прийняли таке рішення

Наша компанія добре розуміє свою роль та участь у розвитку галузі, до якої належить. Як інтегратор комплексних логістичних послуг, ми відчуваємо важливість підтримки торгівлі олійними та зерновими культурами. Тому ми усвідомлюємо те, що лідери сфери мають бути провайдерами у підтримці українського ринку та виході вітчизняних виробників на експорт, де вони можуть ставати сильними гравцями міжнародного ринку. Саме цьому сприятиме наш великий досвід та вміння випереджувати тренди своєї галузі.

Варто зазначити, що трейдинг є послугою, котра вимагає ліцензування. 

 

Для довідки: 31 жовтня минулого року була прийнята Постанова Кабміну № 1133, яка унормувала це питання. Був скасовуван попередній перелік експортної продукції, котра підлягає ліцензуванню, та натомість прийнятий новий. Це передусім стосується агросектору. Компанія TEUS регулярно слідкує за всіма законодавчими оновленнями та має усю необхідну дозвільну документацію.

Комплексний підхід у роботі покликаний не просто задовольнити клієнтські запити в окремих точкових послугах, а глибинно зрозуміти потребу та забезпечити її на всіх рівнях так, аби клієнтам не доводилося самотужки шукати додаткові варіанти. Тож якщо раніше ми були сервісом для учасників зернового ринку з урахуванням наших вагонів та терміналу, то тепер ми самі стали повноцінним учасником цього ринку, запустивши напрямок трейдингу.

Як ми це робимо?

Ми орієнтуємося на такі базиси як CPT і CIF.  Саме продаж зерна за умов CIF (Cost, Insurance and Freight) є свого роду «точкою відліку» для ціноутворення на ринку.

На умовах CPT (Carriage Paid To) продавець передає оформлену на митниці вантажну експортну партію перевізнику, формально це товар який вже завантажений на судно. Щодо умов продажу олії, то вона реалізується на умовах CIF (контейнерами у флексітанках).

Закупівля зернових та олійних культур здійснюється нами на лінійних елеваторах, а далі ми самостійно транспортуємо вантаж у порт.

Сферою наших інтересів є основні зернові  (кукурудза, ячмінь, пшениця), олійні культури (соя, насіння соняшника, рапс) та продукти переробки (соєва олія, соняшниковий шрот та інші). Але ми не маємо наміру обмежуватися цим переліком, надалі він буде розширюватись.

Підводячи риску…

Більшість українського зерна щорічно вирушає на експорт. У цьому контексті Україна є унікальною державою. Ціноутворення, контроль якості та зернова логістика у нас орієнтовані саме на експортні потреби. Тому ми віримо, що новий, трейдинговий напрямок роботи компанії ТЕУС має всі підстави бути успішним. Ми забезпечимо вам якісний сервіс, компетентну підтримку та неухильне дотримання договірних зобов’язань.