Команда мрії: у чому переваги компанії TEUS для співробітників та кандидатів

04.12.2023

Транспортно-логістична галузь зазнає значних змін, які безпосередньо відбуваються на ринку праці. З одного боку, складні потреби в безпечній та оптимізованій доставці стимулюють попит на кваліфіковані кадри. З іншого боку, цифровізація та автоматизація процесів призводять до зміни професійного ландшафту.

Залучення та утримання талановитих працівників стає все більш актуальним питанням для компаній. Як компанії залучають цінні кадри та які бенефіти можуть запропонувати кандидатам – з’ясовуємо в одного з привабливих, з точки зору HR-ком’юніті, роботодавців транспортно-логістичної галузі – компанії TEUS.

«Перш за все, пріоритет у тому, що наша компанія усвідомлює потребу не лише в залученні талантів, а й в їх утриманні. Тому ми пропонуємо своїм співробітникам та кандидатам найпривабливіший набір бенефітів. Серед них як матеріальні, так і нематеріальні», – ділиться своїми думками власник та директор компанії, Дмитро Казанін.

Можливість впливати на розмір своєї зарплатні

Серед матеріальних бенефітів ключове місце посідає конкурентоспроможна заробітна плата, а також – бонусні програми, котрі відображають внесок кожного співробітника у загальний успіх компанії. Другий з названих факторів є важливим в контексті мотивації працівників до сумлінного виконання своїх обов’язків.

Здоровий працівник – впевнений працівник 

Аби максимально піклуватися про своїх співробітників, компанія уклала корпоративний договір страхування у Медичному домі «Odrex». Окрім того, він поширюється на членів родини – батьків, другого з подружжя, дітей. Програма страхування передбачає 15 викликів швидкої допомоги, невідкладну діагностику широкого спектра випадків, цілодобову опцію «турбота про дітей», а також опції «поліклініка» та «ургентний стаціонар». Це значимо не лише в сенсі безпосередньої турботи про стан здоров’я працівників, а й у вимірі їхнього психологічного добробуту. Людина, яка знає, що її підтримають у випадку погіршення здоров’я, почувається значно впевненіше та має менше підстав для тривоги.

Кар’єрний розвиток як пріоритет

Крім того, TEUS акцентує на важливості балансу між роботою та особистим життям, надаючи гнучкі робочі години та можливість віддаленої роботи. У сфері нематеріальних бенефітів приділяється увага професійному розвитку та кар’єрному зростанню. Ми пропонуємо програми навчання та розвитку, включаючи курси підвищення кваліфікації та різні семінари.

Коли представники компанії говорять про розвиток, це не просто пафосне гасло, а реальні та вимірювані кроки, якими рухається команда. Тут працює закон синергії між керівництвом та працівниками. На управлінському рівні впроваджується безпосередньо те, на що є запит у персоналу.

Наприклад:

  • Курс із надання домедичної допомоги. Нинішній період є особливо складним у контексті викликів та небезпек, які можуть чекати на людину в часі повномасштабної війни. Готовність надавати домедичну допомогу в разі потреби є актуальною в будь-який час, а сьогодні – особливо. Тож команда у листопаді пройшла відповідний практичний курс. Тепер фахівці почуваються ще більш адаптивними та впевненими, знаючи, що можуть ефективно реагувати на непередбачувані ситуації.
  • Навчання з охорони праці. Попри те, що саме словосполучення іноді звучить як формальність, вдумливий підхід до нього дозволяє зрозуміти – від дотримання правил безпеки під час виконання роботи залежить життя й здоров’я. Тому для компанії TEUS навчання працівників базовій інформації з охорони праці є частиною кадрової політики. Це надто важливо, аби ставитися з формальним підходом. Тож тиждень підвищення знань з цього напрямку відбувався в компанії у жовтні.
  • Засвоєння працівниками методології Lean. Компанія інвестувала в відповідне навчання, аби співробітники могли розвиватися в ногу з часом, а десь – і випереджувати ринок. Ця методологія має на меті ефективну роботу з клієнтами шляхом донесення цінності продукту та мінімізації витрат. Це повністю перегукується з цінностями компанії, котра спрямовує свої зусилля на те, аби надавати клієнтським підприємствам якісні послуги за обґрунтованою вартістю та мінімізуючи ризики в процесі.
  • Курс «Основи менеджменту». В рамках цього навчання працівники вивчали принципи цілепокладання за моделлю SMART. Також можна було почути багато цікавого про механізми делегування та мотивації персоналу.
  • Курс «Лідерство». Це навчання стало дуже цікавим в контексті того, що дозволило учасникам визначити свій стиль керівництва за методологією Херсі Бланшера. А ще працівники мали нагоду випробувати нові навички на практиці.

Усі ці навчання відбулися у 2023 році. Разом з тим, компанія не зупиняється та планує й далі сприяти розвитку своїх фахівців – як у життєво важливих знаннях загального характеру, так і в тренуванні hard і soft skills, потрібних конкретно для роботи в транспортно-експедиторській галузі.

Середовище, де приємно всім

Корпоративна культура також відіграє важливу роль у пакеті нематеріальних бонусів. Ми прагнемо створити середовище, де кожен співробітник почувається цінним і важливим, а його думка враховується. Компанія активно підтримує ініціативи щодо покращення робочого місця та добробут співробітників.

Адаптація до актуальних умов ринку

Компанія TEUS тримає руку на пульсі новин не лише своєї, а й суміжних галузей. Тут цікавляться мікро- та макроекономічними процесами та своїм місцем у них. Постійний моніторинг цих новин та трендів дає нагоду розуміти деякі важливі явища. Насамперед це те, що з України виїхали мільйони жінок та дітей. Відповідно, відбулася втрата демографічного резерву. Можна сподіватися, що всі ці люди повернуться. Частина з них дійсно захоче жити знову в Україні, коли тут стане більш безпечно. Але, якщо дивитися правді у вічі, значний відсоток людей залишиться там, де вони з великими зусиллями розпочали нове життя. Особливо це стосується тих, у кого тут не залишилася частина сім’ї, з якою в перспективі хотілося б возз’єднатися.

З огляду на таку тенденцію, в найближчому майбутньому різні сфери української економіки зіткнуться з кадровим голодом. Кількість кандидатів на одну вакансію стрімко падає. Якщо в березні 2023 року це було понад 20 осіб на 1 місце, то зараз, за даними robota.ua, це менше ніж 2 осіб. А значить – для кожного свідомого керівника та HR-спеціаліста сучасного підприємства має бути зрозумілим те, що не лише залучення кваліфікованих працівників, а і їх утримання відіграє надзвичайно важливу роль. Це

«Ми переконані, що поєднання матеріальних та нематеріальних бенефітів робить HR-бренд TEUS привабливим із погляду всіх зацікавлених сторін. І ми пишаємось можливістю запропонувати всі ці бонуси нашим нинішнім та майбутнім співробітникам»,  додає Дмитро Казанін.

 

Оригінал публікації у виданні